Sæt på huskelisten
Øer Strand, 4 personer Brunkløvervej 6
Hus-nr. 1389691/31































Fakta om boligen
- 4 personer
- 2 husdyr tilladt
- Rygning ikke tilladt
- 2 soveværelser
- 1 badeværelse
- Byggeår 1971
- Renoveret år 2005
- 78 m2
- Vand 220 m
- Indkøb 1.0 km
Faciliteter
- Udsigt
- Spa
- Brændeovn
- Aircondition
- Internet
- TV
- DVD
- Radio
- Vaskemaskine
- Støvsuger
- Fryser (40L)
- Opvaskemaskine
- Kaffemaskine
- 2 ovne
- Køleskab
- Grill
- Havemøbler
- Sandkasse
- Gynge
- Høj stol
- Lystfiskerhus
- Energisparehuse
Beskrivelse
Tips fra andre gæster
- Ebeltoft er en hyggelig by og et besøg værd på gåben. Kan specielt anbefale Karens Brasserie - lige ved Fregatten Jylland.
- Maden på restaurant øerne er ikke værd at bruge penge på. Men ellers er det et hyggeligt sted at gå ture. Ree park var fantastisk, men skal nok bestille safari bilen på nettet inden ankomst til parken, da alle ture var udsolgte da vi kom.
- Der er ikke ret langt hen til Slusen, hvis man vil købe en is og går over broerne. Det fandt vi først sent ud af. I vores familie er vi glade for Skandinavisk Dyrepark, som nogle måske vælger fra, fordi der ikke er så mange forskellige dyr. Men stedet er flot og det er meget roligt og dejligt, at der er ret god plads.
- Ebeltoft og frisk fisk fra fiskehandleren nede ved havnen.
- Fregatten Jylland. Gode spisesteder på gågaden Ree Safaripark
Andre brugere ser også disse sider: Sommerhus Brislingevej Ebeltoft, Sommerhus Hovedvangen Ebeltoft og Sommerhus ebeltoft uge 31
Afstande fra ferieboligen og placering på kort
- Strand 220 m
- Indkøb 1.0 km
- Golf 6.0 km
- By 4.0 km
- Restaurant 1.0 km
- Indendørs svømmebad 6.0 km