Sæt på huskelisten
Vorupør, 6 personer Simonsvej 6
Hus-nr. 13966221/27



























Fakta om boligen
- 6 personer
- 1 husdyr tilladt
- Rygning ikke tilladt
- 3 soveværelser
- 1 badeværelse
- Byggeår 1973
- Renoveret år 2000
- 72 m2
- Indkøb 400 m
Faciliteter
Beskrivelse
Tips fra andre gæster
- En vandretur i klitterne er rigtig dejligt. Fiskebuffeten hos "Niels og Sinne" er absolut anbefalelsesværdig.
- Bestemt kirken - og restaurant Hotel Klitheden som helt sikkert er det BEDSTE spise sted i hele byen - de har en eminent topklasse service Bravo. Der til skal nævnes Vorupør Lys hvor betjeningen og venligheden også er i top.
- Dejlig restaurant nede ved vandet. Muligheder for mange dejlige gåture.
- Ridetur i området. Store! burgere på Klochs spisested.
- Fiskemanden i Vorupør er super, cafeen hyggelig, og naturen dejlig. Et besøg ved Hanstholm Bunker anlæg syntes vi næsten er et must.
Afstande fra ferieboligen og placering på kort
- Strand 400 m
- Indkøb 400 m
- Restaurant 400 m
Nærtliggende sommerhuse
Er I flere familier, der gerne vil bo tæt på hinanden kan I søge efter nærtliggende sommerhuseGæstevurderinger
Husets gennemsnitsvurdering
Jul 2018
Det er et fint lille hus med en fantastisk beliggenhed. Der er et godt potentiale i huset. Virkelig god "gårdhave" hvor der kan bruges mange soltimer.Fantastisk hyggelig by, gode indkøbsmuligheder og havbadet er helt super når man er afsted med børn.
Huset bar præg af at være noget nedslidt, der var mange steder der bar præg af at trænge til lidt opmærksomhed. Særligt var vi meget skuffet over standarden på rengøringen, der var så beskidt over det hele.Der var ikke noget vi ikke syntes om.