Billig feriebolig på Læsø
Oplev en afslappende og billig ferie på Læsø! Lej en feriebolig til under 3.000 kroner og nyd strand, natur og hyggelige stunder med familien.
Drømmer du om en afslappende og budgetvenlig ferie? Så er en billig feriebolig på Læsø det perfekte valg! På denne smukke ø i Kattegat kan du finde hyggelige ferieboliger til maksimalt 3.000 kroner for en uges ophold, hvilket gør det muligt at nyde en uforglemmelig ferie uden at sprænge budgettet. Læsø er kendt for sin fantastiske natur, de smukke strande og den rolige atmosfære – ideelt for både afslapning og eventyr. Her får du mere end blot en overkommelig pris, du får også en oplevelse fyldt med naturskønhed og ro.
Ferieboliger til hele familien til en god pris
Når du vælger en billig feriebolig på Læsø, betyder det ikke, at du går på kompromis med kvaliteten. Tværtimod tilbyder mange af øens prisvenlige ferieboliger både komfort og funktionalitet til en pris, der passer til alle feriebudgetter. De ferieboliger, der er tilgængelige for under 3.000 kroner pr. uge, har alt, hvad du har brug for til et behageligt ophold. Fra veludstyrede køkkener til hyggelige stuer og udendørs terrasser – du vil føle dig hjemme, mens du nyder den naturskønne ø.
Mange af disse ferieboliger ligger tæt på både strand og skov, hvilket giver dig nem adgang til både afslapning og aktiviteter. Med masser af plads både inde og ude kan hele familien, inklusive børn, slappe af og nyde en ferie i ro og mag.
Oplev Læsøs unikke natur
Læsø byder på noget af Danmarks smukkeste natur. Øens mange strande strækker sig så langt øjet rækker, og de er ideelle til afslappende gåture, solbadning eller sjove aktiviteter for børnene. Her kan I bygge sandslotte, samle muslingeskaller eller blot nyde roen ved havet. Vesterø og Østerby er to af de mest populære områder, men der er også mindre kendte perler, hvor I kan nyde privatliv og ro.
Ud over strandene byder Læsø også på store skov- og hedeområder, som er oplagte til vandre- og cykelture. Uanset om du er til lange vandreture i naturen eller afslappede dage ved stranden, giver Læsø dig rig mulighed for at nyde den friske luft og de smukke omgivelser.
Aktiviteter for hele familien – uden ekstra omkostninger
Selvom du vælger en billig feriebolig, betyder det ikke, at der mangler aktiviteter. Læsø byder på et væld af oplevelser, som ikke koster en formue. Du kan besøge Læsø Salt, hvor du kan lære om øens traditionelle saltproduktion og endda tage noget hjem som en unik souvenir. Øens lokale landsbyer byder også på hyggelige caféer og små butikker, hvor du kan smage på lokale specialiteter eller finde håndlavede produkter.
For dem, der elsker at være aktive, er der masser af muligheder for cykling og vandreture. Øens rolige stier og veje gør det nemt at udforske landskabet, og de mange gratis naturoplevelser gør Læsø til det perfekte sted for både store og små.
Lej en feriebolig på Læsø nu
En billig feriebolig på Læsø er den perfekte måde at kombinere en afslappende ferie med et budgetvenligt ophold. Her kan du nyde naturskønne omgivelser, aktiviteter for hele familien og en ro, som du sjældent finder andre steder. Med en pris på maksimalt 3.000 kroner for en uge får du både en fantastisk ferie og en pris, der er til at betale. Nyd de lange strande, de smukke heder og den fredfyldte atmosfære, som gør Læsø til et af Danmarks mest elskede feriesteder.
Result
-
Hyggeligt sommerhus tæt på strand og skov
Jenses Jolle - 9940 - Læsø
3,9Tæt ved Østerby på Læsø ligger dette sommerhus godt ugenert og delvis omkranset af skov og natur og ca. 700 meter til stranden, hvortil der er sti direkte. Selve huset er omkranset af birketræer. Indgang til entre, badeværelse og 2 værelser. Stor stue med
6 personer2 husdyr3 soveværelser1 badeværelseVand 700Indkøb 2500- 6 personer
- 2 husdyr
- Rygning ikke tilladt
- 3 soveværelser
- 1 badeværelse
- Vand 700
- Indkøb 2500
-
Hyggeligt anneks med havudsigt og sauna
Hvidkløvervej 1, anneks - Læsø, Vesterø - 9940 - Læsø
3,7Et charmerende anneks på 33 m2 med den skønneste havudsigt! Huset ligger kun 150 m fra vandet og er et rigtigt "du og jeg hus" med soveværelse, som ligger i forbindelse med badeværelse og sauna. I umiddelbar tilknytning ligger et separat køkken og opholdsrum.
2 personerIngen husdyr1 soveværelse1 badeværelseVand 150Indkøb 900- 2 personer
- Ingen husdyr
- Rygning ikke tilladt
- 1 soveværelse
- 1 badeværelse
- Vand 150
- Indkøb 900
-
Hyggeligt feriehus tæt på strand og havn
Hyacintvej - Vesterø - 9940 - Læsø
5,0Skønt velplejet feriehus i Vesterø med dejlig beliggenhed på lyng/naturgrund. Hyggeligt køkken med spiseplads, åbent til en lys sydvendt stue, der er indrettet med behagelige møbler. To soveværelser, hvor et er med dobbeltseng (140x195), og et med slå ud
5 personerIngen husdyr2 soveværelser1 badeværelseVand 400Indkøb 1000- 5 personer
- Ingen husdyr
- Rygning ikke tilladt
- 2 soveværelser
- 1 badeværelse
- Vand 400
- Indkøb 1000
-
Moderne feriehus med sauna nær strand
Nattergalevej 8 TH - Vesterø - 9940 - Læsø
4,4Ferielejlighed med loft til kip. Skøn ugenert sydvendt træterrasse. Kun 200 m til fantastisk badestrand, samt gåafstand til hyggelig havnemiljø med restauranter, fiskehandel og butikker. Denne skønne feriebolig er et halvt rækkehus. Flot istandsat, moderne
5 personer1 husdyr2 soveværelser1 badeværelseVand 400Indkøb 500- 5 personer
- 1 husdyr
- Rygning ikke tilladt
- 2 soveværelser
- 1 badeværelse
- Vand 400
- Indkøb 500
-
Hyggeligt sommerhus med sauna på Læsø
Diskovej - 9940 - Læsø
4,4Sommerhus med sauna beliggende i naturskønne omgivelser på dejlig solrig naturgrund med træer i rolige omgivelser på Læsø. Sommerhuset er velindrettet med tre gode soveværelser, badeværelse med gulvvarme og sauna. Et veludstyret, åbent køkken med spiseplads
6 personer2 husdyr3 soveværelser1 badeværelseVand 4500Indkøb 2000- 6 personer
- 2 husdyr
- Rygning ikke tilladt
- 3 soveværelser
- 1 badeværelse
- Vand 4500
- Indkøb 2000
-
Idyllisk stråtækt feriehus i Læsøs natur
Skovvej - 9940 - Læsø
3,5Dette stråtækte feriehus har en virkelig idyllisk og fuldstændig afsondret beliggenhed, omgivet af uspoleret natur, hvor du kan være heldig at se vilde dyr, der strejfer frit. Det er den perfekte ramme for gæster, der søger fred, ro og en autentisk atmosfære
4 personerIngen husdyr1 soveværelse1 badeværelseVand 3500Indkøb 2500- 4 personer
- Ingen husdyr
- Rygning ikke tilladt
- 1 soveværelse
- 1 badeværelse
- Vand 3500
- Indkøb 2500
-
Hyggeligt sommerhus nær Østerby Havn og strand
Fanøvej - 9940 - Læsø
4,1Velholdt sommerhus beliggende tæt ved Østerby Havn med den dejlige marina, restauranter, fiskehandler, butikker, indkøb mv. Sommerhuset er beliggende på en stor, sydvendt grund med fin bevoksning. Det er hurtigt at tage håndklædet med til stranden og få sig
6 personer2 husdyr3 soveværelser1 badeværelseVand 500Indkøb 500- 6 personer
- 2 husdyr
- Rygning ikke tilladt
- 3 soveværelser
- 1 badeværelse
- Vand 500
- Indkøb 500
-
Hyggeligt sommerhus med brændeovn og terrasse
Mælkebøttevej - 9940 - Læsø
4,8Velholdt sommerhus beliggende i naturskønne omgivelser ved Vesterø på en naturgrund med træer. Huset er indrettet med to gode soveværelser, badeværelse med bruseniche og gulvvarme samt køkken i åben forbindelse til stue med brændeovn og direkte adgang til
4 personer2 husdyr2 soveværelser1 badeværelseVand 1500Indkøb 1500- 4 personer
- 2 husdyr
- Rygning ikke tilladt
- 2 soveværelser
- 1 badeværelse
- Vand 1500
- Indkøb 1500
-
Moderne sommerhus med havudsigt på Læsø
Fasanstien - 9940 - Læsø
4,3Sommerhus med en særdeles unik og skøn beliggenhed med udsigt til havet og den flotte lynggrund. Sommerhuset har en moderne, lys og hyggelig indretning. I stueplan er der en lille entre, veludstyret åbent køkken/alrum med udgang til terrasse med en fantastisk
6 personer2 husdyr3 soveværelser1 badeværelseVand 200Indkøb 1000- 6 personer
- 2 husdyr
- Rygning ikke tilladt
- 3 soveværelser
- 1 badeværelse
- Vand 200
- Indkøb 1000
-
Nybygget sommerhus med vildmarksbad på Læsø
Banstensvejen - Nordmarken - 9940 - Læsø
4,8Nybygget, lyst og lækkert sommerhus med naturskøn beliggenhed. Huset er moderne indrettet med flotte lysindfald og yderst komfortabelt. Et skønt køkken-alrum med funktionelt køkken, stort spisebord og hyggeligt sofaområde. Der er udgang fra stuen til fin
6 personer1 husdyr3 soveværelser1 badeværelseVand 1000Indkøb 3400- 6 personer
- 1 husdyr
- Rygning ikke tilladt
- 3 soveværelser
- 1 badeværelse
- Vand 1000
- Indkøb 3400
Side 1 af 8 Næste side →